J. Baška: Byť poslancom NR SR a zároveň predsedom TN kraja je pre kraj výhodou

Predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Jaroslav Baška neuvažuje v súvislosti s opätovným zvolením do Národnej rady (NR) SR vzdať sa jedného z dvoch postov. Vyplýva to zo stanoviska, ktoré poskytol agentúre TASR.

“Vždy som tvrdil, že byť poslancom NR SR aj predsedom samosprávneho kraja je pre samotný kraj výhodou, pretože viem do parlamentu vniesť skúsenosti z reálnej praxe a každodenného života. Okrem toho som zvyknutý pracovať 12 hodín denne aj cez víkendy. Výsledok mojej práce ľudia ocenili aj v posledných župných voľbách, kde som ako jediný župan získal viac ako 65 percent hlasov (67,25 percenta),” uviedol Baška.

Ako dodal, práca poslanca a predsedu TSK sa dá efektívne skĺbiť a s poctivým pracovným nasadením prináša výsledky. Svedčí o tom podľa neho aj skutočnosť, že pod jeho vedením sa za posledné roky TSK prepracoval z posledného miesta na prvú priečku v rámci hodnotenia transparentnosti a otvorenosti krajov a túto priečku dvakrát obhájil.

“Mojou ambíciou je preto v nasledujúcich rokoch pre Trenčiansky samosprávny kraj spraviť maximum aj prostredníctvom poslaneckého mandátu v Národnej rade SR,” zdôraznil Baška.

ilustračný obrázok: FB/Jaroslav Baška

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts