Kontroly na cestách budú v rámci Trenčianskeho kraja pokračovať do konca mája

Polícia v rámci Trenčianskeho kraja upozorňuje na skutočnosť, že zvýšené kontroly na cestách budú pokračovať až do konca mája.

Dôvodom je nepriaznivá situácia na cestách, kde sa policajti práve prostredmíctvom kontrol snažia o minimalizáciu nehodovosti. Účelom je ochrana všetkých účastníkov cestnej premávky, pričom si na kontroly treba dávať pozor najmä v čase od 18:00 do 6:00.

No a na čo všetko je vlastne potrebné myslieť? Kontroly sú zamerané primárne na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, korektnú rýchlosť či používanie alkoholu za volantom, ktorého následky môž byť viac ako len fatálne. Taktiež sa však budú kontrolovať záležitosti, ako je dodržiavanie pravidiel z pozície vlastníkov motocyklov alebo akým spôsobom sa dodržiavajú povinnosti voči chodcom či cyklistom (rovnako tak aj povinnosti samotných chodcov a cyklistov).

Okrem toho sa budú kontrolovať aj železničné priecestia a dodržiavanie pravidiel práve na týchto miestach. Všeobecne možno povedať, že koncentrácia kontrol bude najmä na miestanch, ktoré sú frekventované.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

Total
0
Shares
Related Posts