Kraj podporí tento rok 54 environmentálnych projektov celkovou sumou 102 000 eur

V rámci environmentálneho grantového programu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Zelené oči podporí kraj v tomto roku 54 projektov celkovou sumou asi 102.000 eur. Informovala o tom administrátorka programu Andrea Molnárová.

V rámci troch hodnotiacich kôl predložili subjekty stovku projektov, realizovať sa bude viac ako polovica z nich. Z oblasti priamych aktivít sa realizácie dočká 38 projektov, ďalších 16 bude zameraných na šírenie osvety. O priame aktivity bol väčší záujem najmä zo strany škôl a miest a obcí, osvetové aktivity budú aj tentokrát doménou najmä základných a materských škôl a občianskych združení.

“Najviac schválených projektov je z okresov Trenčín, Považská Bystrica a Prievidza. Vďaka Zeleným očiam pribudnú v kraji tri dažďové záhrady, zveľadia sa verejné priestranstvá a školy si zlepšia infraštruktúru pre environmentálnu výchovu. Mnoho projektov sa venuje vzdelávacím aktivitám nielen pre žiakov a študentov, ale vzdelávať sa budú aj pedagógovia a zástupcovia samospráv,” uviedla Molnárová.

Na predloženie ďalších zelených projektov bude podľa nej opäť priestor v januári 2024. “Vzhľadom na zvýšený záujem odporúčame žiadosti o grant podať hneď v januári a pred podaním žiadosť radšej konzultovať s poskytovateľom dotácie,” dodala Molnárová.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts