Kraj privítal počas troch letných mesiacov takmer 120 000 dovolenkárov

V troch letných mesiacoch jún, júl, august vzrástla tento rok návštevnosť Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) medziročne o 7,5 %. Informoval o tom zastupujúci výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región Pavol Štefčík.

Trenčiansky kraj navštívilo v tomto roku počas letných mesiacov 119.024 dovolenkárov. Ubytovacie zariadenia v regióne zaznamenali 445.617 prenocovaní, čo je medziročne o 25.000 viac.

“Hlavným cieľom KOCR Trenčín región je prezentovať kraj ako destináciu ideálnu na dovolenku či výlety. Preto nás stúpajúca návštevnosť regiónu veľmi teší a motivuje v našej práci. Naďalej sa budeme snažiť vyvíjať aktivity na podporu domáceho turizmu, skonštatoval Štefčík.

Tohtoročnú letnú sezónu označilo za rekordnú Trenčianske múzeum v Trenčíne, ktoré má v správe Trenčiansky hrad. Len počas letných mesiacov jún a august navštívilo jeho pobočky takmer 100.000 návštevníkov. Najvyššej návštevnosti sa tešil Trenčiansky hrad, ktorý v lete navštívilo 83.222 návštevníkov.

Bojnický zámok prilákalo počas letných mesiacov takmer 96.000 návštevníkov, čo predstavuje návštevnosť porovnateľnú s najlepšími sezónami v období pred pandémiou. Hrad Beckov navštívilo počas letnej sezóny 60.542 návštevníkov, čo je medziročne 20-percentný nárast návštevnosti. Čachtický hrad privítal v lete takmer 29.300 návštevníkov.

ilustračný obrázok: Hrad Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts