Krajská nemocnica oslavuje 70 rokov: Pol milióna hospitalizácií a 50 tisíc pôrodov!

“Nemocnica s poliklinikou Myjava bola oficiálne otvorená 1. mája 1954. Za 70 rokov svojej existencie tu vykonali viac než pol milióna ukončených hospitalizácií a na svet priviedli 50 tisíc detí. V súčasnosti ako jediná z trojice župných nemocníc vykazuje zisk,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Počas svojej existencie si myjavská nemocnica prešla mnohými, často i turbulentnými časmi. Z nemocnice, ktorá mala pôvodne len 4 základné lôžkové oddelenia sa v priebehu rokov stala komplexná všeobecná nemocnica I. úrovne s 8-mi lôžkovými oddeleniami, 25-timi špecializovanými ambulanciami, verejnou lekárňou a RLP,” pokračuje.

“Som rád, že Trenčianska župa ako zriaďovateľ nemocnice prispela z vlastného rozpočtu sumou viac ako 7 miliónov eur. Kúpili sme nové, moderné prístroje, zrekonštruovali sme OMIS aj kompletné zázemie – kuchyňu, jedáleň, práčovňu. Bez ľudí, ktorí tu pracujú, by to však nemalo zmysel, preto ďakujem nielen ľuďom zvnútra, ale i mestu Myjava či iným samosprávam tohto regiónu, ktoré roky pomáhali a podporovali túto nemocnicu,“ povedal predseda TSK Jaroslav Baška.

“Počas slávnostnej akadémie si vedenie nemocnice uctilo množstvo významných osobností, ktoré jej venovali celý svoj život. Na pódiu sa striedali riaditelia, lekári, zdravotné sestry i tí, ktorí naštartovali v nemocnici ozdravné ekonomické procesy,” dodal kraj.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts