Krajské štipendium TN kraja má motivovať ku štúdiu nedostatkových profesií

Motivovať žiakov základných škôl ku štúdiu na školách vyučujúcich nedostatkové profesie je hlavným cieľom krajského štipendia Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Informovala o tom Sláva Gajdošíková z komunikačného odboru Úradu TSK.

V severných častiach kraja chýbajú najmä stolári, murári, inštalatéri, strechári či mechanici stavebnoinštalačných zariadení. Tieto trojročné učebné odbory s výučným listom ponúka Stredná odborná škola Považská Bystrica. Na považskobystrickej SOŠ strojníckej je možné študovať s podporou TSK za mechanika opravára so zameraním na stroje a zariadenia.

V púchovskom regióne je dopyt po operátoroch gumárenskej a plastikárskej výroby, štvorročný odbor ukončený maturitou s výučným listom je možné študovať na Spojenej škole Púchov aj s možnosťou duálneho vzdelávania v spoločnosti Continental.

O študentov jedinej sklárskej školy na Slovensku – SOŠ sklárskej v Púchove (súčasť Spojenej školy Púchov) má záujem sklárska spoločnosť RONA Lednické Rovne.

Krajské štipendium poskytuje TSK dvakrát ročne žiakom študujúcim výrobné, ale i tradičné remeselné odbory. Žiak musí dosiahnuť prospech do 2,75, nesmie mať zníženú známku zo správania, opatrenie uložené riaditeľom školy či viac ako jeden neospravedlnený deň.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts