Krajskí zamestnanci v nových dresoch podporujú kampaň Do práce na bicykli!

“Zažiť tlkot svojho mesta v duchu tohtoročného motta celoslovensky obľúbenej kampane Do práce na bicykli, ale tiež šetriť životné prostredie, sa aj tento rok rozhodli mnohí zamestnanci Trenčianskeho samosprávneho kraja. Do sedla bicykla naskočili v nových dresoch, ktoré počas nadchádzajúcich dní „prevetrajú“ po cyklotrasách v kraji hneď niekoľkokrát,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Zelená župa, ktorá sa v mnohých smeroch snaží znižovať svoju ekologickú stopu, patrí medzi stálice najúspešnejších krajov v rámci kampane. Predurčuje ju k tomu nielen pozitívny vzťah k životnému prostrediu, ale najmä aktívne budovanie cyklistickej infraštruktúry. Aj vďaka tomu môže bicykel vymeniť za auto tridsiatka župných zamestnancov zoskupených v 9 tímoch, už tradične medzi nimi nechýba ani župan,” pokračuje.

“Trenčianska župa sa do tejto národnej kampane zapája už 11 rokov, prvýkrát za župu jazdili len dva tímy, tento rok je to 9 tímov. Minulý rok sme ako Trenčiansky kraj ušetrili až 85 ton CO2 a znížili sme tak aj uhlíkovú stopu. Je to dobrý spôsob ako lepšie žiť, urobiť niečo pre svoje telo, ale aj psychicky si oddýchnuť,“ vysvetlil župan.

zdroj: TSK

zdroj: TSK

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts