Kuchyňa nemocnice v kraji prejde po 60 rokoch veľkou obnovou!

Kuchynský a jedálenský trakt Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach prejde komplexnou rekonštrukciou. Do stavebných prác a nového vybavenia investuje Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) takmer šesť miliónov eur. Základný kameň stavby poklepali v pondelok, rekonštrukciu dokončia o rok.

Riaditeľ bojnickej nemocnice Peter Glatz pripomenul, že od postavenia nemocnice v roku 1961 zásadnou rekonštrukciou kuchyňa neprešla. “Technológia, ktorá zabezpečovala odvetrávanie, už nevyhovovala. V zimnom období sa hromadili pary, steny boli neustále vlhké a tvorila sa na nich pleseň. V lete to bolo v poriadku,” opísal riaditeľ.

Rekonštrukcia je podľa neho nevyhnutná na to, aby nemocnica splnila nové hygienické štandardy, zvýši sa tak i bezpečnosť pacientov. “Strava bude po novom rozvážaná takzvaným tabletovým systémom, čo zefektívni i prácu ošetrovateľského personálu, ktorý nebude musieť rozdeľovať stravu na oddeleniach a potom zbierať a umývať riady,” priblížil ďalej Glatz.

Investíciu do bloku s kuchyňou a jedálňou v nemocnici plánoval TSK už dlhšie, spomenul predseda TSK Jaroslav Baška. “Investícia je v hodnote takmer 3,3 milióna eur, kraj ju bude hradiť zo svojho rozpočtu. Náklady na vybavenie sa odhadujú na 2,5 milióna eur až tri milióny eur,” vyčíslil Baška.

ilustračný obrázok: FB/Nemocnica s poliklinikou Prievidza

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts