Kultúrne kormidlo mení ruky: Zvolení riaditelia v Trenčianskom kraji na päť rokov!

Nové zásady pri výberových konaniach na funkcie štatutárnych orgánov organizácií v pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) boli hlavným dôvodom výberových konaní na funkcie riaditeľov krajských zariadení sociálnych služieb a kultúrnych zariadení. Voľbu staronových a nových riaditeľov schválilo zasadnutie Zastupiteľstva TSK.

Z 24 krajských zariadení sociálnych služieb sa uskutočnili výberové konania v 22 z nich. V prípade 20 zariadení uspeli aktuálni riaditelia a riaditeľky, nové vedenie nastúpi v Centre sociálnych služieb Bánovce nad Bebravou (Katarína Šubová) a v Domove sociálnej starostlivosti Zemianske Podhradie (Terézia Pátrovič).

Z 12 kultúrnych zariadení v pôsobnosti kraja sa výberové konania uskutočnili v desiatich. V ôsmich prípadoch obhájili posty doterajší riaditelia, nové vedenie budú mať Považská knižnica v Považskej Bystrici (Mária Ružôňová) a Hornonitrianska knižnica v Prievidzi (Marek Mittaš).

V zmysle zásad schválených krajským parlamentom je funkčné obdobie riaditeľa organizácie v pôsobnosti kraja päť rokov. Riaditeľom, ktorí boli do funkcie vymenovaní viac ako päť rokov pred účinnosťou zásad, uplynie funkčné obdobie najneskôr 31. decembra 2023. Staronoví a noví riaditelia sa ujmú funkcií 1. januára 2024.

ilustračný obrázok: KIC Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts