Magická chémia: Spolupráca študentov z kraja prináša pokusy do Špeciálnej školy!

“V rámci vzájomnej spolupráce navštevujú študenti Strednej odbornej školy v Novákoch žiakov Špeciálnej internátnej školy v Prievidzi a zasväcujú ich do tajomstiev atómov, molekúl a chemických pokusov,” informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

„Naša škola ponúka možnosť navštíviť a vyskúšať si mágiu chémie v školských laboratóriách. No nie všetci sa k nám dostanú. A práve deti zo Špeciálnej internátnej školy v Prievidzi túto možnosť využiť nemôžu, preto prichádzame my k nim,“ vysvetlila Katarína Piačková, riaditeľka SOŠ Nováky.

“Prvé návštevy absolvovali študenti ešte pred pandémiou kovidu, v rámci vzájomnej spolupráce potom projekt „Mladý chemik“ pokračoval aj v ďalšom roku. Žiakom so špeciálnymi potrebami sa venovali druháčky z odboru biotechnológia a farmakológia, pripravili si pre nich zaujímavé pokusy,” pokračuje kraj na svojom webe.

„Malým chemikom nechýbali biele plášte, neprekážali veľké rukavice, boli unesení čarami a kúzlami pre nich záhadnej chémie. Odmenou pre veľkých chemikov boli žiariace iskričky a radosť v detských očkách a táto skúsenosť bude dlho rezonovať v študentských spomienkach,“ dodala riaditeľka.

zdroj: tsk.sk

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts