monika chochlíková

Majsterku Chochlíkovú čaká sebavedomá Turkyňa. Zabojujú v Trenčíne

Organizácia Professional Muaythai League (PML) zakončila svoje pôsobenie v roku 2022 v českom Třinci. Galavečer PML 5 priniesol tretieho šampióna organizácie, ponúkol atraktívne zápasy a niekoľko ukončení pred limitom.

Momentálne už promotéri PML naplno smerujú svoju pozornosť na rok 2023 a ten odštartujú už 21. januára na mieste, kde liga začala svoje účinkovanie.

Mesto Trenčín bude dejiskom podujatia PML 6, na ktorom nemôže chýbať najúspešnejšia slovenská bojovníčka Monika Chochlíková.

Niekoľkonásobná svetová či európska šampiónka pred niekoľkými mesiacmi pridala do už teraz bohatej zbierky aj zlato zo Svetových hier, keď ovládla kategóriu v thajskom boxe. A práve vo svojej najsilnejšej disciplíne bude opäť bojovať aj v rámci PML, kde má Chochlíková skóre 2:0. Najskôr na PML 1 porazila Švajčiarku Seiberth, potom na PML 3 zdolala tiež Francúzku Lacroix.

V úvode roka 2023 bude hájiť domácu pôdu v Trenčíne a tentoraz ju čaká výzva z Turecka. V jednom z hlavných zápasov večera vyzve slovenskú hviezdu 9-násobná turecká majsterka Tuğbanur Kıvrak. Tá si poriadne verí a dokonca tvrdí, že Chochlíkovú vymaže po všetkých stránkach.

“Bude to náročný boj, mám naozaj kvalitnú súperku, ale porazím ju vo všetkých smeroch!” hlása sebavedomá Kıvrak, ktorá má v ringu odzápasených vyše 100 duelov medzi amatérmi a rovnako 8 profesionálnych súbojov. Okrem toho má na konte tituly z viacerých šampionátov, je juniorskou majsterkou Európy WAKO v K-1 a na Univerzitných Hrách FISU v Muaythai vybojovala len v októbri zlatú medailu. Do svojej premiéry v PML tak ide výborne naladená a vo veľkej forme.

Chochlíková sa zas z klietky Oktagonu vracia do ringu, kde v posledných rokoch dominuje na svetovej scéne. O motiváciu má zakaždým postarané, veď je terčom mnohých žien zo zahraničnej špičky. V tomto prípade ale bude extra motiváciou podpora z trenčianskych tribún, ktoré by chcela odmeniť víťazstvom pred limitom.

“Verím, že to nebude zápas na tri kolá. Bolo by fajn pripísať si výhru pred limitom už v januári,” hovorí Chochlíková. Súboj sa uskutoční vo váhe do 52 kg a od roku 2023 už bude v rámci aktualizovaných pravidiel PML platiť na kontrolnom vážení nižší limit 5%.

Medzi potvrdenými menami na PML 6 už je aj Chochlíkovej tímový kolega z domáceho Victory Gym Lukáš Mandinec alebo veľký talent slovenskej scény Juraj Tutura, ktorý tu absolvuje svoj debut v rámci PML. Na karte figurujú tiež ďalšie osvedčené mená ako Daniel Hromek alebo Leo Borák, tí už majú pritom v PML zaujímavú históriu

Hromek v Prahe zdolal Šacha a zaradil sa medzi top mená vo váhe do 80 kg, kdežto Borák sa prihlásil o slovo najmä fenomenálnym výkonom a neskutočným knokautom lakťom z otočky, ktorý predviedol na brnenskom turnaji PML 3. Kompletné zloženie zápasov bude organizácia PML postupne prinášať v nasledujúcich týždňoch.

Lístky sú už v tejto chvíli dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts