Mária Čírová a mnohí iní: Trenčania sa rozlúčili s letom na námestí!

Trenčania sa s letom rozlúčili trojdňovým mestským festivalom Pri trenčianskej bráne. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

Mierové námestie a Átrium pod mestskou vežou ovládla hudba, tanec a rodinné aktivity. Súčasťou festivalu bol jarmok s remeselníckymi výrobkami, ktorý bol otvorený od piatka. V piatok od 18.30 h rozozvučali Mierové námestie tóny hudobných skupín Le Payaco a Malalata.

V sobotu (9. 9.) o 10.00 h odštartovala hudobná ponuka na Mierovom námestí a Rodinná zóna v Átriu pod vežou. Predpoludnie spríjemnila trenčianska dychovka Opatovanka, po nej cimbalový punk a zbojnícky rokenrol v podaní partičky Filip Jánošík & Hotoví umelci. Popoludní vystúpilo zoskupenie Colorful People.

V programe folklórnych súborov sa predstavili domáce folklórne súbory Družba, Trenčan a Škrupinka spolu s bratislavským súborom Ruthenia. Sobotný večer uzavrel koncert Márie Čírovej.

V nedeľu (10. 9.) dopoludnia vystúpila slovenská šansonierka Lucia Bujnová. Popoludní Mierové námestie patrilo pražskému folklórnemu súboru Lučinka spolu s trenčianskym Detským folklórnym súborom (DFS) Radosť, Kornička z Trenčína a Tancovadlo z Piešťan. Záverečným koncertom festivalu bolo od 17.00 h vystúpenie zoskupenia Balkansabel a Geišbergovci.

zdroj: Juraj Majerský

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts