Marihuanu si pestoval doma na balkóne – hrozí mu väzba v trvaní 3 až 10 rokov

Trest odňatia slobody až na desať rokov hrozí 31-ročnému mužovi, ktorý si mal na balkóne pestovať marihuanu. Policajti ho obvinili ho zločinu nedovolenej výroby, omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Informovala o tom v utorok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

“Muž si mal na balkóne vypestovať marihuanu. Rastlinu mal mať zasadenú v piatich textilných kvetináčoch,” uviedli policajti.

Domovú prehliadku bytu, kde muž býval, vykonali policajti na základe súdneho príkazu. “Pri nej našli a zaistili rastlinu rodu Cannabis. Množstvo zaistenej marihuany predstavuje celkom 1175 obvykle jednorazových dávok drogy s obsahom minimálne deväť miligramov THC,” priblížila polícia.

Obvinený mal policajtom uviesť, že marihuanu si zasadil na skúšku, nemal ju v úmysle predávať a mal ju pestovať pre seba zo zdravotných dôvodov. “Podľa doterajších zistení kriminálnej polície muž marihuanu nepredával. Vyšetrovanie sa však ešte neskončilo. Obvinený je stíhaný na slobode aj z dôvodu, že nebol doposiaľ trestaný a je bezúhonný. Za tento trestný čin mu v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov. O výške trestu rozhodne súd,” dodali policajti.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts