Meranie kvality PeerReview: TN kraj stanovuje kritériá pre kvalitné školy!

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) pristúpil k problematike optimalizácie siete svojich stredných škôl už v predstihu, reagoval tak na demografický vývoj v kraji. Informovala o tom hovorkyňa TSK Lenka Kukučková.

“Na základe verifikovanej potreby trhu práce župa podporuje nedostatkové odbory formou krajských štipendií. Propagáciou kampane Hrdina remesla mladým ľuďom predstavujeme našu spoluprácu škôl a partnerských firiem. Kraj tiež systematicky investuje do modernizácie svojich škôl, do rozvoja ľudských zdrojov, čo je vzájomne prepojené s efektívnosťou prevádzky a financovaním,” uviedla hovorkyňa.

Školy v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK sa podľa nej postupne menia na moderné školy, reagujúce na zmeny a výzvy a ponúkajú možnosti rozvoja aj v oblasti neformálneho vzdelávania. V duálnom vzdelávaní má TSK zapojených najviac žiakov.

“Stanovili sme si kritériá kvalitnej školy mechanizmom merania kvality PeerReview. Je to systém hodnotenia v oblasti výchovy a vzdelávania, nastavenie efektívnych procesov manažovania či jej celkovej kvality. Spätná väzba prostredníctvom hodnotenia z konkurenčného prostredia škole umožní využiť svoj potenciál a poukazuje na rezervy a ďalšie príležitosti ku skvalitňovaniu,” doplnila Kukučková.

ilustračný obrázok: unsplash

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts