Mesto Trenčín pozastavilo práce na výstavbe cyklotrasy na Brnianskej ulici!

Mesto Trenčín pozastavilo práce na výstavbe prvej etapy cyklotrasy na Brnianskej ulici. Dôvodom je rekonštrukcia plynovodu. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

“Slovenský plynárenský priemysel – distribúcia mal pôvodne rekonštrukciu plynovodu na Brnianskej ulici v pláne na rok 2024. V spolupráci s mestom Trenčín ale tieto práce posunuli na tento rok ešte pred dokončením mestskej investičnej akcie. Výstavba cyklotrasy od križovatky so Zlatovskou po križovatku s Bratislavskou ulicou bude pokračovať až po obnovení plynového potrubia. Súčasťou stavby cyklotrasy bude aj doplnenie priechodov pre chodcov a verejného osvetlenia,” uviedla hovorkyňa.

Ako dodala, plynové potrubie položia v jednom z jazdných pruhov v celej dĺžke ulice od kruhovej križovatky na Bratislavskej ulici až po kruhovú križovatku na Zlatovskej ulici. Vodiči, návštevníci prevádzok a vlastníci nehnuteľností na Brnianskej ulici sa musia pripraviť na väčší rozsah dopravných obmedzení.

“Koordináciou plánovaných investičných a rekonštrukčných prác mesto dosiahlo, že práce na tejto rušnej ulici budú ukončené ešte túto stavebnú sezónu a k ďalším obmedzeniam tu v budúcom roku nedôjde,” zdôraznila Ságová.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts