Mohyla M. R. Štefánika doslova vzplanula – viete, čo v skutočnosti symbolizuje?

Uskutočnila sa Regionálna spomienková slávnosť, ktorá bola venovaná 103. výročiu smrti generála Milana Rastislava Štefánika.

Jednalo sa o vskutku tragické úmrtie človeka, ktorého prirodzene radíme medzi tých azda najväčších velikánov Slovenskej republiky. Slávnosť sa odohrala na bradlianskej Mohyle za spoluúčasti významných verejných osobností, medzi ktoré možno zaradiť primátorov, starostov či iné verejné osobnosti spoločenského a cirkevného života.

Viete, čo táto Mohyla v skutočnosti pripomína? Mnohí sa domievajú, že ide výlučne o hrob, čo však vôbec nie je pravda. V skutočnosti totižto pripomína a oslavuje celé dielo Milana Rastislava Štefánika.

zdroj: TSK

Trenčiansky župan Jaroslav Baška pri tejto príležitosti prispel aj nasledovnými slovami:

„Štefánik bol človekom, ktorý v oblakoch prežil celý svoj život. Doslovne, ako pilot, ale aj metaforicky, s veľkým snom v srdci. Sníval o jednotnosti národa, o silnom pute, o Československu. Tomuto obyčajnému chlapcovi z Košarísk nechýbala odvaha, aby si šiel za svojim snom. Nezastavil sa pred žiadnou prekážkou, ani žiadnymi zavretými dverami. Nebál sa snívať, a čo viac, nebál sa plniť si svoje sny. Túto jeho silnú vlastnosť by som chcel vyzdvihnúť aj v súčasnosti, ako príklad pre väčšinu Slovákov. Aby snívali a išli si za svojimi snami”.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Related Posts