Moje miesta – príbeh mesta: Trenčín bude súčasťou dokumetárnej série RTVS

Verejnoprávna RTVS prináša novú dokumentárnu sériu Moje miesta – príbeh mesta. Divákom predstaví osem krajských miest prostredníctvom ľudí, ktorí v nich dlhodobo žijú a sú ich súčasťou. Informoval o tom informoval Stanislav Čačko z RTVS.

“Cieľom je predstaviť každé krajské mesto prostredníctvom ľudí, ktorí v ňom priamo žijú a sú dlhodobo jeho súčasťou. Zachytiť dobu, miesta či atmosféru príbehmi jednotlivca, pretože príbehy jednotlivcov formujú mesto a rovnako tak mesto svojimi príbehmi formuje jednotlivca. Pokúsime sa objaviť mesto a jeho (stáročiami formované) genius loci,” skonštatoval šéfdramaturg dokumentárnej a vzdelávacej tvorby RTVS Ondrej Starinský.

Košicami prevedie sprievodca Milan Kolcún, inovatívny prístup k budovaniu verejných priestorov predstavia Zuzana Révészová a Viktória Mravčáková a atmosféru parfumérka Eva Škovranová. Uličkami Prešova budú sprevádzať aj Katka Koščová so sestrou.

V Žiline sa stretnú s hercom Jánom Dobríkom, v Trenčíne s Rasťom Pavlikovským. V Nitre ich privíta herečka Eva Pavlíková v Trnave spisovateľka Lucia Chrenko a v Banskej Bystrici olympionik Matej Tóth. Bratislavou ich prevedie architekt a hudobník Juraj Benetin či spisovateľ a textár Daniel Hevier.

zdroj: Shutterstock

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts