Muž mal fyzicky napadnúť svoju manželku, tá sa pred ním zamkla v kúpeľni

Trest odňatia slobody až na tri roky hrozí 68-ročnému mužovi, ktorý mal v rodinnom dome fyzicky napadnúť svoju manželku a vyhrážať sa jej zabitím. Muža policajti obvinili z prečinu nebezpečného vyhrážania, v minulosti už bol súdne trestaný. Informovala o tom v pondelok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

“Muž mal pod vplyvom alkoholu pristúpiť k svojej manželke, ktorá v tom čase sedela na posteli a fyzicky ju napadnúť. Opakovane ju mal udrieť päsťou do hlavy, povedať jej, že ju zabije a nech okamžite vypadne z domu,” opísali policajti.

Poškodenú sa mal jej manžel následne pokúsiť násilím dostať von z domu, pričom sa mu žena vyšmykla a ušla do kúpeľne, kde sa pred manželom zamkla. Telefonicky si privolala na pomoc políciu.

“Privolaná policajná hliadka po príchode na miesto muža obmedzila na osobnej slobode. Policajti s ním vykonali dychovú skúšku s výsledkom 1,73 promile alkoholu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia,” doplnila polícia.

Poverený policajt spracoval podnet na podanie návrhu na väzobné trestné stíhanie obvineného. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
3
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts