Na Trenčianskom hrade privítali tento rok stotisíceho návštevníka rekordne skoro

Tohtoročnou stotisícou návštevníčkou Trenčianskeho hradu sa v stredu stala Žilinčanka Jana Praznovská. Na hrad prišla s dcérou Julkou. Stotisíceho návštevníka hradu privítali v tomto roku podľa riaditeľa Trenčianskeho múzea v Trenčíne Petra Martiniska o dva týždne skôr ako minulý rok a ide o absolútny rekord.

“Takto skoro sme stotisíceho návštevníka nemali ešte nikdy. Tento rok je, čo sa návštevnosti týka, celkovo veľmi dobrý. Máme asi najlepšiu návštevnosť v histórii. A to i napriek tomu, že sme pre rekonštrukciu prístupovej cesty na hrad mali niekoľkotýždňovú uzáveru počas pracovných dní. Aktuálne sme lepší ako v predcovidovom roku 2019, ktorý bol pre nás rekordný,” priblížil riaditeľ s tým, že do konca roka očakávajú 150.000 návštevníkov.

Ako dodal, Trenčianske múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja pokračuje v investíciách do Trenčianskeho hradu. Tou najväčšou bolo sprístupnenie Južného opevnenia. Aktuálne na hradných objektoch rekonštruujú bleskozvody.

zdroj: FB/Trenčiansky hrad

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts