Na Trenčianskom hrade ukončia tento rok rekonštrukciu bleskozvodovej sústavy

Na Trenčianskom hrade v tomto roku v rámci prevencie pred vznikom požiarov dokončia rekonštrukciu bleskozvodovej sústavy objektov horného hradu za 500.000 eur a práce na zabezpečenie zásobovania hradu vodou za 200.000 eur. Informovala o tom hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Lenka Kukučková.

V rámci rekonštrukcie vodovodnej prípojky bude pred administratívnou budovou umiestnený hydrant. Práce podľa nej financuje z vlastných zdrojov Trenčianske múzeum v Trenčíne. Ministerstvo kultúry SR doteraz neposkytlo Trenčianskemu múzeu žiadne finančné prostriedky na protipožiarnu ochranu pamiatok.

“Trenčiansky hrad disponuje protipožiarnou nádržou o veľkosti približne 25 kubických metrov. V častiach hradu s najcennejšími zbierkami sú nainštalované požiarne hlásiče. Preventívne protipožiarne kontroly sa na hrade vykonávajú pravidelne, posledná bola tento mesiac,” doplnila Kukučková s tým, že poistenie objektov hradu proti škodám zabezpečuje Trenčiansky samosprávny kraj ako zriaďovateľ.

ilustračný obrázok: FB/Trenčiansky hrad

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts