Návrat na začiatok: Zrušené územné rozhodnutie v TN spomaľuje opravu mosta!

Trenčianska radnica v súvislosti so zrušením územného rozhodnutia mesta Trenčín k pripravovanej rekonštrukcii cestného mosta v Trenčíne rešpektuje rozhodnutie regionálneho úradu pre územné plánovanie a výstavbu. Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.

“Stavebný úrad urobil chyby. Nasledovať bude opakované územné konanie, ktoré bude trvať tri až päť mesiacov. Pracovníčky stavebného úradu boli napomenuté a poučené, aby sa vyvarovali takýmto pochybeniam. Aj keď je pravdou, že pri množstve agendy, ktorú riešia, sa chyby stanú,” uviedla hovorkyňa.

Regionálny úrad pre územné plánovanie a výstavbu Trenčín zrušil územné rozhodnutie mesta Trenčín k pripravovanej oprave cestného mosta v Trenčíne. Vrátil ho na nové prerokovanie a rozhodnutie.

Podľa riaditeľa regionálneho úradu pre územné plánovanie v Trenčíne Miloša Mičegu dôvodom zrušenia územného rozhodnutia mesta Trenčín boli závažné pochybenia, ktoré v odvolacom konaní zistil regionálny úrad. Išlo najmä o porušenie práv účastníka, ktorý sa odvolal proti rozhodnutiu a o jeho námietkach stavebný úrad náležite nerozhodol. Vec sa tak vracia späť na stavebný úrad na opätovné prerokovanie.

ilustračný obrázok: Trenčín región

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts