Nešťastie v krajskej bani bude prešetrovať prokuratúra – oznámil to Eduard Heger

Situáciu spojenú s nešťastím v bani v Novákoch bude prešetrovať aj krajská prokuratúra. Na brífingu v Novákoch to v stredu oznámil dočasne poverený premiér Eduard Heger.

Dodal, že všetky osoby po zranení vyšli z bane. Prešli pri tom dva kilometre peši od miesta vzplanutia. Podľa rezortu hospodárstva pri udalosti nedošlo k výrazným poškodeniam bane.

Trenčianski krajskí policajti na sociálnej sieti informovali, že vyšetrovateľka začne trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. “Príčiny a okolnosti tejto udalosti budú predmetom vyšetrovania,” podotkli policajti.

Hlásenie o pravdepodobnom vyhorení metánu dostali banskí záchranári o 16.30 h, na miesto išli čaty vrátane lekára – banského záchranára. Postihnutých evakuovali i ostatní baníci, na povrchu ich triedili podľa závažnosti zranení. Na miesto nehody sa dostali banskí záchranári približne o 20.00 h, požiar je v záverečnej fáze horenia. Vykonajú sa tiež ďalšie technické opatrenia, aby bolo pracovisko bezpečné, zhrnul Paulík s tým, že na ostatných pracoviskách sa pracuje.

V bani v Novákoch došlo v stredu podvečer pravdepodobne k zapáleniu a vyhoreniu banského plynu – metánu. Po mimoriadnej udalosti evidujú deväť zranených. Z toho sú štyria ťažko zranení, previezli ich do nemocníc v Bratislave a Košiciach. Ďalších piatich pacientov ošetrili v bojnickej nemocnici.

zdroj: FB/Eduard Heger

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts