Nosnou symbolikou národného stretnutia mládeže boli hory, vrchy a chodníky

Nosnou symbolikou tohtoročného Národného stretnutia mládeže (NSM) T22, ktoré sa uskutočnilo od štvrtka do nedele 31. júla v Trenčíne a okolí, boli hory, vrchy, turistické chodníky a značky. Na Považie prišlo viac ako 2000 mladých kresťanov. Informovali o tom organizátori na štvrtkovej tlačovej konferencii v Trenčíne.

NSM sa začalo vo štvrtok slávnostným ceremoniálom, po ktorom nasledovala slávnostná svätá omša. Mladí po nej išli do rôznych kostolov, aby sa modlili za mladých ľudí a celé Slovensko. V piatok (29. 7.) ich čakalo v Trenčíne popoludnie angažovanosti, v rámci ktorého rôznymi spôsobmi pomáhali, vstupovali do domovov sociálnych služieb či skrášľovali okolie.

Hlavným organizátorom Národného stretnutia mládeže T22 je Katolícka cirkev na Slovensku, na organizácii sa podieľajú aj mesto Trenčín, Trenčiansky samosprávny kraj i Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Inšpiráciou pre T22 sú Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II.

zdroj: FB/Jozef Habanik

zdroj: TASR

Total
1
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts