Nové ceny MHD v Trenčíne: Ročný lístok, zľavy pre deti a seniorov!

V Trenčíne sa od 1. júla zvýši cestovné v mestskej hromadnej doprave (MHD). Cena základného hodinového jednorazového lístka stúpne na dvojnásobok. Nový cenník cestovného schválili poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva.

Podľa vedúcej útvaru mobility trenčianskej radnice Hany Múdrej sa od začiatku júla rušia neprestupné cestovné lístky a prepravné za batožinu, zvyšujú sa zľavy pre deti, študentov a seniorov. Novinkou bude ročný cestovný lístok.

“Základným cieľom zmien je motivovať pravidelných cestujúcich, aby si kúpili predplatný lístok a predaj u vodiča využili len ako doplnkovú formu predaja. Cestovné sa v Trenčíne plošne zvyšovalo naposledy v roku 2011,” doplnila Múdra.

Výhodnejšie bude cestovné po zakúpení cestovných lístkov prostredníctvom dopravnej karty a mobilnej aplikácie. Základný 60-minútový lístok bude v tomto prípade stáť 0,80 eura, pri platbe platobnou kartou v autobuse jedno euro, pri platbe v hotovosti u vodiča dve eurá. Cena 30-dňového cestovného lístka stúpne od júla zo súčasných 15 na 20 eur, 90-dňový lístok bude stáť 55 eur (doteraz 40 eur). Novinkou je ro

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts