Nové perspektívy na obzore: Trenčiansky hrad získava revolučnú expozíciu!

Trenčiansky hrad sa dočká novej a modernej expozície!

“O jej podobe rozhodol víťazný návrh architektonickej súťaže ‘Trenčiansky hrad- expozícia 2026’, ktorý hodnotiaca komisia vyhodnotila ako komplexne najlepší z celkovo 6 podaných súťažných návrhov,” informuje hrad na svojej sociálej sieti.

“O víťaznom návrhu, ktorého autorom je Ateliér ô, komisia uvádza: Návrh komplexne rieši otázky prezentácie, udržateľnosti, komunikácie a modifikovateľnosti daného priestoru. Nebojí sa nabúrať zažité stereotypy expozícií na Trenčianskom hrade a má novátorský prístup k riešeniu hradných expozícií na Slovensku. Prezentuje aj samotnú hmotu hradu a jeho rekonštrukciu. Návrh je mimoriadne vkusný a ucelený. Už samotné spracovanie predložených výkresov upúta ochotou hľadať prieniky medzi staršou históriou a súčasnosťou, a to aj v takých detailoch ako je voľba písma, či náčrt použitia digitálneho obsahu. Pridanou hodnotou návrhu je vytvorenie nových hradných ‘piktogramov a vkusnej grafiky textových častí expozícií,pokračuje.

“Prezentáciu všetkých súťažných návrhov si môžete osobne prezrieť na pripravovanej výstave návrhov na Trenčianskom hrade, a to od 5.4.2024 do 2.6.2024 v budove kasárne,” dodal.

zdroj: FB/Trenčiansky hrad

zdroj: FB/Trenčiansky hrad

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts