Nové policajné služobné vozidlá dorazili už aj do Trenčianskeho kraja

Po nových vozidlách pridelených na policajné útvary v Bratislave postupná obmena zastaraného vozového parku nasledovala odovzdaním 29 vozidiel v novom dizajne v policajnom prevedení v Banskej Bystrici. Úpravu vozidiel pre potreby Policajného zboru zabezpečovali Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR, a.s. Nové vozidlá dnes v Banskej Bystrici slávnostne odovzdal šéf rezortu vnútra Roman Mikulec, štátny tajomník rezortu Tomáš Oparty a viceprezident Policajného zboru Branko Kišš.

“Vozidlá budú pridelené na krajské riaditeľstvá Policajného zboru v Banskej Bystrici, Žiline a Trenčíne ako aj Riaditeľstvu hraničnej a cudzineckej polície v Banskej Bystrici. Môžem povedať, že nejde o poslednú várku odovzdaných vozidiel. Príslušníkov Policajného zboru čakajú aj vozidlá typu SUV, ktoré sa zídu najmä v hornatých oblastiach. Opäť zdôrazňujem, že ide o masívnu obnovu vozového po parku po 9tich rokoch a som nesmierne rád, že policajti budú jazdiť na kvalitných autách, ktoré zlepšia podmienky na ich prácu,” povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Cena za 150 kusov vozidiel je 3.429.000 eur, pričom cena jedného vozidla, presný typ a výbava, Kia Ceed SW 1,5T-GDI M6 výkon 117 kW výbava Gold + LED packje 22.860 eur s DPH. Zahŕňa servis na päť rokov, resp. 150.000 najazdených km, set zimných originálnych diskov s pneumatikami a metalickú farbu.

“Uvedomujeme si nutnosť vylepšovania materiálno-technického vybavenia tak, aby každý útvar, a to v ktorejkoľvek časti Slovenska mohol pracovať v dôstojných podmienkach nielen pre policajtov, ale v konečnom dôsledku aj pre občanov, ktorí sa na nich obracajú s prosbou o pomoc. Ďakujem všetkým zamestnancom ministerstva vnútra, ktorí sa podieľali na tamto verejnom obstarávaní. Tiež ďakujem za spoluprácu zástupcom Policajného zboru, ktorí s nami v tejto oblasti spolupracovali,” povedal štátny tajomník MV SR Tomáš Oparty.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts