Novinky o rekonštrukcii krajskej cesty II/511: Práce sa posúvajú, cena narastá!

Rekonštrukciu cesty II/511 od Veľkých Uheriec v okrese Partizánske po Skýcov v okrese Zlaté Moravce kompletne dokončia zhotovitelia v apríli budúceho roka. Oproti pôvodnému plánu sa práce na jednom z úsekov predĺžia, na dvojici etáp bude i vyššia cena.

“S rekonštrukciou cesty druhej triedy začali vybrané stavebné firmy v polovici mája. Takmer 12-kilometrový úsek je rozdelený do troch samostatných etáp,” pripomenula hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Lenka Kukučková. Krajská samospráva podľa nej do prác investuje celkovo približne 16 miliónov eur, a to aj za pomoci fondov Európskej únie (EÚ).

Náklady na rekonštrukciu prvého úseku cesty v dĺžke 3,4 kilometra, predstavujú 1,7 milióna eur, zhotoviteľom je spoločnosť COLAS Slovakia. Prvý úsek vedie od križovatky ciest I/64 a II/511, rieši rekonštrukciu cesty a dvoch mostov. Stavebná firma dokončila rekonštrukciu komunikácie, na dvojici mostov musí ešte dorobiť rímsy, položiť poslednú finálnu obrusnú vrstvu a osadiť zábradlia. Náklady na túto etapu rekonštrukcie sa nezvýšili, posunie sa len termín dokončenia prác, a to o 35 dní v súvislosti s technologickými zmenami na mostoch.

Technologicky najnáročnejšou je tretia etapa, ktorá zahŕňa takmer päťkilometrový horský úsek s veľmi členitým profilom. “Stavebné procesy sú náročné z dôvodu geologických pomerov a značná časť vozovky v dĺžke troch kilometrov bude postavená na železobetónových doskách, ktoré sú momentálne vo výstavbe,” priblížil vedúci závodu Nitra spoločnosti Eurovia SK Peter Vanek.

ilustračný obrázok: MTP

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts