Nový zelený priestor v Trenčíne: Vnútroblok Pádivec po rekonštrukcii!

“Vo vynovenom vnútrobloku Pádivec sú herné prvky pre deti, športové možnosti pre tínedžerov, mobiliár pre staršiu generáciu i priestor pre prírodovednú výučbu detí okolitých materských škôl. Všetko to dopĺňajú vodné prvky. Celý priestor ukáže svoj potenciál, keď sa viac zazelenie tráva a rozkvitnú kvety. Aktuálne zostávajú ešte niektoré plochy ohradené, aby mala tráva šancu podrásť,” informuje mesto Trenčín na svojej webovej stránke.

“Všetky rastliny v rámci sadovníckych úprav sú starostlivo vybrané na základe skúseností zo sveta a s ohľadom na zmenu klimatických podmienok. Premenlivosť i odolnosť voči náročným mestským podmienkam sú ich hlavné prednosti. Vo vnútrobloku Pádivec sme vysadili 37 stromov, 62 viackmenných kríkov, 155 krov, 6 popínavých rastlín, ale aj vyše 43 800 trvaliek a 1 060 cibuľovín. Trávnik sa bude zelenať na 4 102 metroch štvorcových. Samozrejmosťou je zavlažovací systém,” pokračuje.

“Obnova celého územia vnútrobloku teda významnou mierou podporila zelenú infraštruktúru a sme presvedčení, že aj posilní komunitné spolužitie. Pri návrhu rekonštrukcií vnútroblokov sa snažíme o výstavbu rôznorodých a zaujímavých miest, ktoré ponúknu pre rodičov s deťmi rôzne zážitky, a nie uniformné ihriská s rovnakými hernými prvkami po celom meste, ako kedysi,” konštatuje mesto.

“Vnútroblok je rozdelený na viacero zón: Záhradka, Voda, Pre najmenších, Zvuk, Adrenalín, Teen. Hlavnou témou pri tvorbe tohto vnútrobloku bol Hmyz a táto myšlienka je pretavená do tvarov spevnených plôch, herných prvkov, mobiliáru, osvetlenia aj zelene. Niektoré z pôvodných herných prvkov boli repasované, čím sa predĺžila ich životnosť a využiteľnosť na pozemku,” dodalo.

zdroj: Mesto Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts