Pamätné okamihy: Oslavy SNP prinášajú historickú atmosféru do TN kraja!

Oslavy 79. výročia Slovenského národného povstania (SNP) sa v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) uskutočnia na viacerých miestach od piatka do soboty 2. septembra. Informovala o tom Barbora Jánošková z komunikačného oddelenia Úradu TSK.

Spomienkové podujatia k výročiu povstania sa podľa nej v piatok uskutočnili v obci Miezgovce v okrese Bánovce nad Bebravou. Súčasťou osláv bol beh SNP či zapálenie vatry, pre účastníkov bol tiež pripravený ohňostroj.

V Partizánskom na Námestí SNP prebiehali mestské oslavy SNP v sobotu 26. augusta. Spojené boli s prehliadkou historických vozidiel z Klubu historických vozidiel Bojnice a priatelia. V poslednú augustovú sobotu bol Jankov vŕšok dejiskom krajských osláv SNP.

“Význam a odkaz SNP si v pondelok (28. 8.) pripomenú v Bánovciach nad Bebravou. Posledný augustový deň sú v pláne oslavy SNP pri vodnej nádrži v Kanianke v okrese Prievidza. V prvý septembrový deň pri príležitosti 79. výročia povstania zapália Vatru SNP na letisku v handlovskej mestskej časti Morovno. Sobota 2. september je termínom konania krajských osláv pri Pamätníku SNP na vrchu Roh v okrese Nové Mesto nad Váhom,” doplnila Jánošková v čase vyhlásenia pripomienok tejto udalosti naprieč rôznymi miestami v kraji.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts