Panelka dostala zelenú! Bude stáť viac ako 16 miliónov eur

Dočkali sme sa pozitívnych správ, na ktoré čakal azda celý Trenčiansky kraj – zmluva s víťazným uchádzačom bola podpísaná a rekonštrukcia panelky dostala zelenú.

Bavíme sa o investícii v hodnote enormných 16,5 milióna eur, ktoré budú putovať zväčša z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Zrekonštruovaných bude až 7,5 km cesty I. triedy, pričom súčasťou bude aj rekonštrukcia 6 vybraných križovatiek s cestami II. a III. triedy a v neposlednom rade aj siedmich mostných objektov. Rekonštrukcie by mali byť hotové do konca roka 2023.

zdroj: TSK

Na dôležitosť rekonštrukcie poukázal aj Andrej Doležal, minister dopravy a výstavby SR:

Panelka je azda najrozbitejšia cesta na Slovensku. Teraz už nič nebráni tomu, aby sa mohli stavebníci konečne pustiť do práce”.

zdroj: TSK

Trenčiansky župan vyzdvihol ako benefity spojené spojené s modernizáciou, tak i skutočnosť, že bez trpezlivosti to nepôjde:

„Motoristi si to po rokoch čakania určite zaslúžia. Zrekonštruovaná cesta so sebou prinesie aj benefity v podobe väčšej bezpečnosti a ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Obyvatelia dotknutých samospráv sa teraz musia vyzbrojiť trpezlivosťou počas trvania rekonštrukcie, ktorá je dôležitá pre celý región”.

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Related Posts