Parkovanie v Trenčíne pod tlakom: Nové pravidlá po proteste prokurátora!

Trenčianske mestské zastupiteľstvo zmenilo všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o parkovaní na území mesta. Vyhovelo tak protestu prokurátora, ktorý napadol niektoré časti VZN, týkajúce sa parkovania osôb s ťažkým zdravotným postihnutím.

Podľa vedúcej útvaru mobility trenčianskej radnice Hany Múdrej v odôvodnení protestu prokurátor uvádza, že mesto nedostatočne určilo výhody pri parkovaní pre konkrétne zdravotne postihnuté osoby. VZN o parkovaní v Trenčíne podľa prokurátora chýba ustanovenie o bezplatnom parkovaní cudzincov, ktorým vydali doklad o zdravotnom postihnutí v zahraničí.

“Slovenská republika je zmluvne viazaná Viedenským dohovorom, na ktorého uplatňovanie na Slovensku priamo odkazuje zákon o cestnej premávke. Ak má štátny príslušník inej krajiny v domovskej krajine vydaný určitý obdobný doklad, je takisto oprávnený používať na jeho základe výhody ako občan Slovenskej republiky na základe parkovacieho preukazu,” zdôraznila Múdra.

Vo VZN sa upravuje aj definícia parkovacieho preukazu. Bude sa vzťahovať nielen na poskytnutie zľavy z ceny jednorazového parkovného a na oslobodenie od platenia parkovného pri parkovaní na miestach vyhradených pre vozidlá, prepravujúce osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, ale aj na možnosť vybavenia parkovacích kariet pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts