Polícia kontrolovala taxikárov, zistila pochybenia v ôsmich prípadoch

Pochybenia v ôsmich prípadoch zistili policajti v piatok (13. 10.) počas kontroly vodičov taxislužieb, ktorú vykonali v Púchove, Považskej Bystrici a Trenčíne. Akciu realizovali spolu so Slovenským metrologickým inšpektorátom, ten zistil dve porušenia. Informovala o tom na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Spoločný výkon služby so Slovenským metrologickým inšpektorátom, regionálnym pracoviskom Nitra vykonal krajský dopravný inšpektorát s cieľom ochrany zdravej hospodárskej súťaže medzi prevádzkovateľmi taxislužieb. Akciu zamerali na vodičov a prevádzkovateľov taxislužieb a plnenie ich povinností.

Policajti celkovo skontrolovali 54 vozidiel taxislužieb, pochybenia zistili v ôsmich prípadoch. “Piati vodiči nemali preukaz vodiča taxislužby, prípadne ho nemali na mieste viditeľnom pre posádku vozidla, jedno vozidlo nespĺňalo technické požiadavky na premávku po pozemných komunikáciách a dvaja vodiči nemali predpísané doklady na prevádzku a vedenie motorového vozidla, konkretizovali policajti.

Slovenský metrologický inšpektorát podľa nich skontroloval celkom 24 vozidiel a v dvoch prípadoch zistil autá, ktoré boli používané ako vozidlá taxi a nemali platné overenie takzvaného taxametra. V jednom prípade nebolo vo vozidle používané určené meradlo pri vykonávaní prepravy.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts