Polícia odhalila vodiča taxislužby pod vplyvom alkoholu, ten viezol klienta

Policajti odhalili počas dopravno-bezpečnostnej akcie troch vodičov pod vplyvom alkoholu. Jedným z nich bol taxikár, ktorý viezol zákazníka. Informovala o tom v utorok trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

“Naším cieľom je eliminovať počet vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu, preto sme vykonali štvorhodinovú dopravno-bezpečnostnú akciu. Zameraná bola najmä na zisťovanie vodičov pod vplyvom alkoholu. Samozrejme, že pozornosti dopravných policajtov neušli ani iné porušenia zákona o cestnej premávke,” uviedla polícia.

Policajti počas tejto akcie uložili celkom 35 blokových pokút. Najviac pokút dostali vodiči za pásy a za používanie telefónu počas jazdy. “Okrem toho policajti zistili celkom troch vodičov, ktorí si sadli za volant pod vplyvom alkoholu. Všetci traja nafúkali do jedného promile,” priblížila polícia. Vodič taxislužby, ktorý v čase kontroly viezol zákazníka, nafúkal 0,33 mg/l, čo predstavuje 0,69 promile.

Všetci traja vodiči budú prerokovaní v správnom konaní na príslušnom dopravnom inšpektoráte. Za jazdu pod vplyvom alkoholu im hrozí pokuta do 800 eur a zákaz činnosti do troch rokov.

zdroj: FB/Polícia SR – Trenčiansky kraj

zdroj: TASR

Total
13
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts