Požiar na diaľnici D1: Hasiči z Trenčína pomáhali pri horiacom návese kamióna

Štyria profesionálni hasiči z Nového Mesta nad Váhom s dvomi cisternovými vozidlami zasahovali v stredu (3. 5.) popoludní na diaľnici D1 v katastri obce Beckov pri požiari nákladného automobilu. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík.

Požiar podľa neho zasiahol náves vozidla, kabína vodiča bola zadymená. Vodič zastavil kamión v odstavnom pruhu a bez zranení opustil vozidlo. Hasiči v dýchacích prístrojoch nasadili na lokalizáciu požiaru dva hasebné prúdy. V dôsledku požiaru došlo k poškodeniu palivovej nádrže, v ktorej sa nachádzalo väčšie množstvo prevádzkových kvapalín.

“Na miesto požiaru prišiel ekologický automobil s dvomi hasičmi z Trenčína, ktorí do zbernej nádoby prečerpali všetky pohonné látky. Následne hasiči prostredníctvom absorpčnej látky zachytili a z vozovky odstránili prevádzkové kvapaliny,” doplnil Petrík.

Počas zásahu premávku presmerovali do jedného jazdného pruhu, dopravu riadila polícia. Pri požiari sa nikto nezranil, príčinu jeho vzniku vyšetrujú znalci.

zdroj: HaZZ TN

zdroj: TARS

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts