POZOR: V Trenčianskom kraji sa vo veľkom kradnú bicykle, máme pre vás cenné rady!

Policajti v Trenčianskom kraji zaznamenali v poslednom období zvýšený výskyt krádeží bicyklov. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Policajti v tejto súvislosti odporúčajú majiteľom, aby chránili svoj majetok proti odcudzeniu. Bicykel by mali parkovať vždy na viditeľnom mieste, ktoré nie je ani preplnené, ani opustené. Ak je to možné, umiestniť by ho mali do záberu bezpečnostnej kamery. “Bicykel by mali vždy pripútať k pevnému bodu. Ak si ho odkladajú v spoločných priestoroch v dome, dbať treba na uzamknutie vchodu a spoločných priestorov, ako i dopravného prostriedku,” doplnila Kuzmová.

Majitelia bicyklov by mali podľa nej zvážiť investíciu do reťazových oceľových či titánových zámkov. “Aj tieto dokáže zlodej prekonať, ale potrebuje viac času a spôsobí hluk. Ideálne je kombinovať viaceré typy zámkov a chrániť rám aj kolesá bicykla,” podotkla.

Ak majú ľudia naozaj cenný bicykel, mali by zvážiť investíciu aj do cenovo drahších technológií. “Využite alarm, ktorý pošle správu do vášho mobilného telefónu. Nenápadný GPS lokátor, ktorý môže vyzerať ako bežné svetlo na bicykel či sedadlo,” ozrejmila policajná hovorkyňa.

zdroj: unsplash

zdroj: TASR

Total
40
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts