Premena železničného mosta na Fiesta most bude o 2 milióny eur drahšia!

Predpokladaná hodnota rekonštrukcie starého železničného mosta v Trenčíne na unikátny Fiesta most bude drahšia o viac ako dva milióny eur. Rozhodli o tom na júnovom zasadnutí poslanci trenčianskeho mestského zastupiteľstva, ktorí zmenili uznesenie o zámere vyhlásiť verejné obstarávanie z februára tohto roka.

Pôvodnú sumu 10,106 milióna eur zvýšili poslanci uznesením na 12,458 milióna eur. Z rozpočtovaných kapitálových výdavkov je 92 percent krytých nenávratným finančným príspevkom a osem percent z rozpočtu mesta.

Podľa vedúceho útvaru investícií trenčianskej radnice Jána Korieneka je dôvodom zvýšenia zreálnenie nákladov na zriadenie staveniska a ostatných nákladov súvisiacich so špecifickým, na Slovensku ojedinelým charakterom stavby. Vedľajšie rozpočtové náklady je potrebné vyčísliť položkovou metódou, kde budú už zohľadnené a zahrnuté konkrétne opatrenia potrebné pri realizácii zložitej stavby.

Ako povedal primátor Trenčína Richard Rybníček, vedenie mesta sa zaväzuje, že v budúcnosti už nedôjde k prípadnému ďalšiemu zvýšeniu predpokladanej hodnoty zákazky rekonštrukcie starého železničného mosta.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts