Pripravte sa na nový rozvrh: Trenčín aktualizuje grafikon MHD!

Autobusy mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Trenčíne začnú ešte tento rok premávať podľa nového grafikonu. Súčasný cestovný poriadok vznikol pred ôsmimi rokmi a je už nevyhnutná jeho výrazná aktualizácia. Informovala o tom trenčianska hovorkyňa Erika Ságová.

Tvorbe nového grafikonu podľa nej predchádzala dôkladná analýza a vyhodnotenie dát o vyťaženosti jednotlivých liniek. Verejná prezentácia novej koncepcie bude 15. mája v Kultúrno-kreatívnom centre Hviezda.

“Mesto v spolupráci so združením Doprava na Považí posudzovalo viac ako 3,5 milióna záznamov o predaných cestovných lístkoch a viac ako 150.000 záznamov z palubných počítačov v autobusoch. Tieto dáta pomôžu nájsť odpoveď na otázku, ako by mal vyzerať nový grafikon MHD,” uviedla hovorkyňa.

V Trenčíne pribudli obchodné centrá, výrazne sa zmenil i železničný grafikon. Cestovný poriadok MHD musí na zmeny reagovať. Odborníci z Dopravy na Považí skúmali záznamy o vyťaženosti jednotlivých spojov, analyzovali počty predaných lístkov aj meškania autobusov.

“Súčasťou posudzovania aktuálneho stavu bola aj analýza dostupnosti zastávok, dochádzky do škôl, práce či zdravotníckych zariadení a tiež prieskum rozvojových oblastí mesta,vysvetľuje Michal Mazánik z Dopravy na Považí.

ilustračný obrázok: imhd.sk

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts