Privítajte jar na Záhradkárskom veľtrhu v Trenčíne

Priestory trenčianskeho výstaviska budú od 12. do 15. apríla 2023 patriť milovníkom záhradkárčenia, ktorí oslávia príchod jari na Záhradkárskom veľtrhu Trenčín. Viac informácií o pripravovanom podujatí prezradí manažérka veľtrhu Ing. Zdena LELKEŠOVÁ.

Prípravy na veľtrh sú v plnom prúde. Aké parametre bude mať?

Príprava je už v záverečnej fáze. Začiatkom marca sme ukončili príjem prihlášok vzhľadom na to, že areál výstaviska je vypredaný. Na ploche viac ako 13 000 m2 sa predstaví 178 vystavovateľov s ponukou kvetov, kríkov, stromčekov, záhradnej techniky a ďal- ších tovarov. Nebude chýbať ani pestrá ponuka kvalitných produktov od slovenských včelárov – med, propolis a medovina.

Aký sprievodný program bude súčasťou veľtrhu?
Bude tvorený praktickými ukáž- kami ošetrovania ovocných drevín a prednáškami v podaní renomovaných odborníkov. Veľmi nás teší, že účasť potvrdil nestor trenčianskych záhradkárskych veľtrhov prof. Ivan Hričovský, ktorý slávnostne otvorí podujatie a zúčastní sa aj na besede s protagonistami záhradkárskej televíznej relácie Nová záhrada Martinom Čurdom a Ferom Laššákom. Toto stretnutie s návštevníkmi veľtrhu sa uskutoční vo štvrtok 13. 4. 2023 o 13. hodine. V priestore pavilónu č. 7 im okrem iného poradia, ktoré kvety je vhodné sadiť k okrasným kríkovým ružiam.

Počas celého veľtrhu sa 2-krát denne v záhradnom kruhu uprostred areálu výstaviska odprezentuje veľmi očakávanou šou Ing. Eduard Jakubek, predseda Slovenského zväzu záhradkárov. Jeho spôsob praktických ukážok ošetrovania ovocných stromov sa na celom Slovensku teší veľkému záujmu záhradkárov. Súčasťou sprievodného programu bude poradenstvo pre včelárov v sobotu 15. apríla v expozícii Slovenského zväzu včelárov.

V priestore pavilónu č. 7 sa počas konania veľtrhu uskutoční degustácia ovocných destilátov v gescii Rádu rytierov destilátov. Návštevníci budú mať možnosť preveriť kvalitu víťazných vzoriek súťaže „Pálenô Matúša Čáka.“

Aké zaujímavé služby budete poskytovať pre tisícky návštevníkov?
Návštevníkom, ktorí pricestujú do Trenčína vlakom alebo autobusom, by sme chceli uľahčiť príjazd na výstavisko prostredníctvom kyvadlovej dopravy. Označený modrý autobus, ktorý bude návštevníkom k dispozícii zdarma, bude možné využiť aj po návšteve veľtrhu k ceste na železničnú stanicu.

Vonkajší priestor pred pavilónom č. 4 bude prekrytý a bude slúžiť ako gastrozóna s tradičný- mi festivalovými špecialitami, ale aj moderným konceptom veľmi obľúbeného „american smoke BBQ“. Návštevníkov iste poteší informácia, že po skončení veľtrhu získa jeden z návštevníkov, ktorí sa zúčastnia na žrebovaní, výhru v podobe akumulátorovej záhradnej kosačky AL-KO.

Veríme, že k dobrej atmosfére trenčianskeho vítania jari prispejú aj vystúpenia populárnej hudobnej skupiny Borovienka.

Prečo by mali záhradkári navštíviť práve trenčiansky veľtrh?
Na jednom mieste sa stretne veľmi pestrá ponuka od záhradkárov, záhradníkov, výrobcov a pestovateľov ovocných stromov a rastlín. Takisto bude možné stretnúť sa so vzdelanými osobnosťami z oblasti pestovania a ošetrovania ovocných i okrasných drevín, ako aj z oblasti včelárstva a vypočuť si ich rady a skúsenosti. Trenčianske vítanie jari bude nepochybne zdrojom pozitívnej energie aj inšpirácie pre ľudí, ktorí majú radi život v prírode.

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts