Prvé ekocentrum v TN kraji: Od sýpky k ekologickému vzdelávaniu!

Ukážky prírodnej záhrady, interaktívne detské výstavy a informácie o ochrane záhrad a verejného priestranstva ponúka prvé ekocentrum v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK). Vzniklo na okraji obce Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom z budovy bývalej sýpky. Informovala o tom vedúca oddelenia životného prostredia a územného plánovania Úradu TSK Andrea Molnárová.

Nadšenci premenili sýpku na priestor pre ekológiu, vzdelávanie, komunitné a kultúrne aktivity. E.K.O. centrum ŽiTo je bezbariérové, pre verejnosť je otvorené vo štvrtok a v piatok od 10.00 do 18.00 h. Ekocentrum podporil TSK v rámci grantového programu Zelené oči.

“Vďaka podpore zo Zelených očí vznikli v roku 2022 pracovné listy aj pomôcky pre vzdelávacie programy, vybudovaný bol aj ukážkový terapeuticko-senzorický záhon v múriku, určený pre ľudí so zdravotným znevýhodnením. V roku 2023 sme združeniu poskytli grant vo výške takmer 10.000 eur, určený na realizáciu vzdelávacích programov pre žiakov, študentov a verejnosť Trenčianskeho kraja,” doplnila Molnárová.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts