Rekonštrukcia Zimného štadióna Pavla Demitru začne už o niekoľko dní

Rekonštrukcia zimného štadióna Pavla Demitru bude pokračovať – mestu Trenčín sa na ňu podarilo získať dotáciu vo výške 1,25 milióna eur.

Všetky práce začnú už onedlho, a to konkrétne v úvode mesiaca máj 2022. O čo konkrétne pôjde?

  • rekonštrukcia strechy,
  • osvetlenia,
  • dažďových žľabov,
  • príprava na vzduchotechniku,
  • zateplenie strechy,
  • nový náter strešných konštrukcií a podobne.

Vyššie uvedené bude viesť k zlepšeniu celkovej akustiky v rámci štadióna. Okrem toho bude k dispozícii aj vynovené svietenie, ktoré bude mať priaznivý vplyv na komfort všetkých návštevníkov.

zdroj: Square Trenčín

Primátor mesta Trenčín, Richard Rybníček, celú situáciu komentuje nasledovne:

„Trenčín je športové mesto a hokej k nemu neodmysliteľne patrí. Chcem sa poďakovať pánovi Križanovi, ktorý s nami intenzívne rokoval a tiež členom Správnej rady Fondu na podporu športu. Úprimne ďakujem aj Mirovi Šatanovi. Často sme komunikovali a rozprávali sa o podpore v rámci rekonštrukcií. Je evidentné, že v meste ani vo vláde nie sú prostriedky, aby sme v Trenčíne mohli postaviť nový multifunkčný štadión. Preto sme sa rozhodli ísť cestou zveľaďovania Zimného štadióna Pavla Demitru”.

zdroj: Square Trenčín

Miroslav Šatan, ktorý práve na tomto štadióne naštartoval svoju viac než len úspešnú kariéru, slová nadšenia takisto neskrýval:

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať pánovi primátorovi, že sa rozhodol pre takúto rozsiahlu investíciu do hokejovej infraštruktúry. Rovnako pánovi Križanovi z Fondu na podporu športu, ktorý ju pomôže realizovať. Súčasná hokejová infraštruktúra na Slovensku pochádza z osemdesiatich percent ešte z dôb minulých. Investície na skvalitňovanie prostredia pre rast mládežníckeho o profesionálneho hokeja preto vítame a vysoko oceňujeme. Trenčín je z nášho pohľadu v poradí tretí štadión, ktorý po Bratislave a Košiciach bude niesť prvky modernej arény. Keď bude kompletne dokončená, vieme si predstaviť reprezentačné zápasy v Trenčíne častejšie. Dokonca môžeme uvažovať aj o tom, že sem prinesieme medzinárodnú prestížnu akciu, napríklad Hlinka Gretzky Cup, ktorý sa dosiaľ pravidelne konal v Piešťanoch”.

zdroj: Square Trenčín

zdroj: trencin.sk

Total
0
Shares
Related Posts