Rekordný začiatok: Trenčianska elektrická železnica prepravila 482 pasažierov!

“Trenčianska elektrická železnica, n.o. (TREŽ), ktorá prevádzkuje unikátnu takmer 115-ročnú úzkorozchodnú železnicu medzi Trenčianskou Teplou a kúpeľným mestom Trenčianske Teplice, otvorila 1. mája letnú sezónu. Len počas prvého víkendu jej služby využilo takmer 500 osôb,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Prvý vlak symbolicky vypravil starosta obce Trenčianska Teplá, čím odštartoval už 10. letnú sezónu, počas ktorej bude železnica v pravidelnej víkendovej prevádzke. Počas slávnostného otvorenia letnej prevádzky sa električkou odviezlo až 388 osôb, počas prvého víkendu previezol tento unikát 482 pasažierov, v sobotu 179 a v nedeľu 303, pokračuje.

“Bez podpory TSK, ako hlavného podporovateľa spoločného projektu obnovy prevádzky električky z roku 2015, by bolo veľmi ťažké prevádzku tejto unikátnej železničky udržať. Preto patrí právom veľké poďakovanie pánovi predsedovi, poslancom a aj pracovníkom TSK,“ uviedol Dušan Nosál, riaditeľ TREŽ, n.o. Veríme, že aj tohtoročná sezóna bude aspoň tak úspešná ako predošlá a Trenčianska elektrická železnica prispeje svojou činnosťou k podpore a rozvoju cestovného ruchu v našom regióne,dodal.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts