Služby krajských knižníc využilo minulý rok takmer 250 000 návštevníkov

Služby troch knižníc v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) využilo v minulom roku takmer 250.000 návštevníkov. Informovala o tom Barbora Jánošková z komunikačného oddelenia Úradu TSK.

“Oproti predchádzajúcim dvom rokom, ktoré poznačila pandémia koronavírusu, bol minulý rok omnoho živším. Ponuka vzdelávacích a kultúrnych podujatí v troch župných knižniciach prekročila tisícku, navštívilo ich takmer 37.000 ľudí, do knižníc si našlo cestu takmer štvrť milióna čitateľov,” uviedla Jánošková.

Čitatelia si podľa nej v minulom roku požičali v krajských knižniciach v Trenčíne, Považskej Bystrici a v Prievidzi viac ako 465.000 kníh. Počet registrovaných čitateľov prekročil v minulom roku desaťtisícovú hranicu, bolo ich viac ako v predchádzajúcich dvoch rokoch.

“Do troch krajských knižníc pribudlo v minulom roku 14.540 nových knižničných jednotiek, z knižníc ubudlo viac ako 9500 kníh, ktoré boli pre opotrebovanie vyradené. Župné bibliotéky ponúkli pestrú paletu vzdelávacích a kultúrnych podujatí, spolu ich bolo takmer 1300,doplnila Jánošková.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts