Sme s tebou, Helena! Pomôžme rodine, ktorá čelí boju s rakovinou!

Helena bojuje s rakovinou a práve vy jej môžete v tejto neľahkej situácii pomôcť!

“Helena je 59 ročná žena, ktorá sa vybrala na pohotovosť s bolesťou brucha a myslela si, že jediné s čím odíde budú antibiotiká a odporúčanie viac odpočívať. No mýlila sa. Odišla s diagnostikovanou rakovinou pečene a neistou budúcnosťou pre celú jej rodinu,” uvádza sa na portáli donio.cz.

“Helena nie je len nejaká obyčajná žena, ktorá je na dôchodku. Je to oporný pilier pre 2 rodiny, pre ktoré sa nechá aj roztrhať. Má dve dcéry a tri malé vnúčatká. Žije so svojou mladšou dcérou Kristínou a jej dvomi dcérkami, na ktorých výchove sa podieľa od ich útleho veku. Takisto pomáha s opatrovaním a výchovou jej tretej vnučky, ktorú má jej staršia dcéra Zuzana,” pokračuje príspevok.

Skutočnosťou je, že ani jedná z týchto rodín by sa bez Heleny nezaobišla. Problémom je, že jej štát neuznal odpracované roky. Dôsledkom je, že nedostáva dôchodok a jej jediným príjmom je 50€, ktoré predstavujú invalidný dôchodok. Je viac ako len zrejmé, že z tejto hodnoty sa vyžiť nedá, a tak sa jej dostáva významnej podpory o dcér, ktoré ju okrem iného podporujú a starajú sa o ňu. Žiaľ, tie majú taktiež svoje výdavky, pričom si nákladnú liečbu svojpomocným spôsobom dovoliť nemôžu.

Práve tu sa však otvára priestor pomôcť! Urobiť tak môže každý z nás, hoci len symbolickou hodnotou. Viac o príbehu Heleny sa môžete dozvedieť na tomto linku. Zároveň priamo prostredníctvom neho môžete Helene finančne pomôcť.

zdroj: donio.cz

zdroj: donio.cz

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts