SOŠ v kraji dostala nové vybavenie dielní za takmer 650 000 eur

Výučbové CNC stroje, meracie prístroje a ďalšiu techniku môžu pri vyučovaní po novom využívať žiaci Strednej odbornej školy (SOŠ) v Prievidzi. Moderná technika nahradila takmer 20 rokov staré vybavenie učební a dielní odborného výcviku. Projekt škola pripravovala už od roku 2016, náklady predstavovali takmer 650.000 eur. Informovala o tom referentka oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Sláva Gajdošíková.

Modernizované dielne na Košovskej ceste odovzdali do užívania tento týždeň. Študenti tam budú môcť pracovať na podobných zariadeniach, aké neskôr nájdu na pracoviskách u zamestnávateľa. V dielňach budú mať žiaci aj tepelný komfort, v rámci projektu tam nainštalovali klimatizáciu za takmer 30.000 eur.

Projekt Modernizácia odborného vzdelávania v SOŠ Prievidza financoval TSK ako zriaďovateľ školy z Integrovaného regionálneho operačného programu a vlastných zdrojov, ozrejmil predseda TSK Jaroslav Baška.

Škola pripravuje i ďalšie projekty. “Ďalšia výzva je pred nami, odovzdali sme podklady k projektu z Fondu spravodlivej transformácie v rozsahu až štyroch miliónov eur. Sústredíme sa v ňom najmä na modernizáciu výchovno-vyučovacieho procesu, vzdelávanie pedagogických zamestnancov v mäkkých zručnostiach a zakomponovali sme tam aj infraštruktúru budov,” konkretizovala riaditeľka školy Jana Poliaková.

zdroj: TSK

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts