Štátna tajomníčka I. Brocková na návšteve TN kraja: Pozrela si univerzitu i podniky!

Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Ingrid Brocková s tímom rezortu diplomacie navštívila 19. – 20. júna 2023 v rámci podujatia “Z regiónov do sveta” Trenčiansky samosprávny kraj (TSK).

I. Brocková si prezrela priestory Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka i areál spoločnosti Slovarm v Myjave. V druhý deň delegácia navštívila spoločnosti Virtual Reality Media, RONA a.s., a Vetropack Nemšová s.r.o. S podpredsedom TSK Michalom Bartekom sa zúčastnili na diskusii pri odbornom okrúhlom stole za účasti zástupcov podnikateľského sektora, samospráv a akademickej obce v regióne.

“Slovensko je otvorená a proexportná ekonomika, z čoho čerpá aj Trenčiansky kraj. Viacero spoločností spolupracuje nielen s firmami z blízkej Českej republiky, ale i so spoločnosťami z celého sveta. Jednou z výziev, ktorej čelíme, sú dopady vojny na Ukrajine, ktoré cítiť aj tu,” vyhlásila štátna tajomníčka. Doplnila, že prílev odídencov so sebou prináša aj príležitosť ich zamestnať a tiež možnosť podieľať sa na rekonštrukcii Ukrajiny. Príležitosťou pre ďalší ekonomický rozvoj v regióne prinesie aj rok 2026, kedy budú Trenčín, spolu s fínskym mestom Oulu, Európskymi hlavnými mestami kultúry.

Podujatie “Z regiónov do sveta” predstavuje jeden z proexportných nástrojov rezortu diplomacie. Cieľom iniciatívy je v spolupráci s VÚC zvýšiť zapojenie regionálnych malých a stredných podnikov a vedeckých a vzdelávacích inštitúcií do zahraničných aktivít a súčasne predstaviť aktivity rezortu diplomacie na podporu slovenského podnikateľského prostredia. Rezort diplomacie okrem toho plánuje na jeseň 2023 v Trenčianskom samosprávnom kraji ďalší Inovačný deň za účasti veľvyslancov akreditovaných na Slovensku, ktorého cieľom je predstaviť slovenské inovačné spoločnosti i vedecko-výskumné inštitúcie v regióne.

zdroj: TSK

zdroj: TARS

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts