Stovky projektov v hre: TN kraj otvoril hlasovanie o rozdelení 220 000 eur!

“O finančnú podporu v rámci Participatívneho-komunitného projektu tento rok žiadala vyše stovka organizácií či inštitúcií. Projekty, ktoré splnili podmienky VZN č. 11/2023, žiadatelia predstavili osobne počas verejných zvažovaní v každom z 9 okresov Trenčianskeho kraja,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Participatívny-komunitný rozpočet je nástroj, vďaka ktorému môžu obyvatelia Trenčianskeho kraja rozhodnúť, ako bude využitá časť verejných financií zo župného rozpočtu. V aktuálnom roku župa rozdá na dobré nápady celkom 220 000 eur, pričom do každého z 9 okresov kraja poputuje rovnaká čiastka. Zo 112 podaných projektov postúpilo do verejných zvažovaní až 98 projektov. Na stretnutiach v jednotlivých okresoch kraja odprezentovali žiadatelia celkom 68 projektov, pričom najviac projektov predkladajú žiadatelia v okrese Nové Mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou či Považská Bystrica,” pokračuje.

“Väčšinou ide o nápady na voľnočasové aktivity pre deti aj širokú verejnosť, podporu kultúrnych podujatí či doplnenie športovej výbavy. Svojím hlasom môžete podporiť nielen rôzne organizácie, ktoré sa venujú deťom, mládeži či osobám s hendikepom, ale i zaujímavé nápady rozvíjajúce turizmus, životné prostredie aj komunitný život v samosprávach. Na to, aby projekt financie získal, musí v sms hlasovaní dostať minimálne 150 hlasov. Hlasovať bude možné bezplatne, v termíne od 15. do 30. mája 2024, dodal.

zdroj: TSK

zdroj: TSK

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts