Stredná odborná škola v kraji oslavuje 100 rokov: Zlatá éra vzdelávania!

“Stredná odborná škola obchodu a služieb Púchov už celé storočie vzdeláva žiakov v gastronómii a službách, vyštudovalo ju mnoho úspešných absolventov. Škola toto výnimočné výročie oslávila slávnostnou akadémiou v púchovskom divadle a pri tejto príležitosti svojich bývalých aj súčasných zamestnancov. Žiaci si pripravili kultúrny program, čajovú i barmanskú show,” informoval Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stánke.

“Pre mnohých sa Stredná odborná škola obchodu a služieb Púchov stala miestom s tvorivou atmosférou kde sa naučili profesionálne využiť svoje zručnosti v modernej gastronómii a službách. Hoci škola už viackrát zmenila svoj názov, ani raz počas 100 rokov nestratila svoje dobré meno,” pokračuje.

„Pôvodne niesla názov Všeobecná učňovská škola. mala svojho správcu, 4 učiteľov a 49 žiakov v profesiách, akými boli kolár, mlynár, krajčír, stolár, kováč, pekár, murár, debnár, obuvník, garbiar, zámočník, holič, papučiar, kupec, maliar a sedlár,“ priblížila začiatky školy jej riaditeľka, Iveta Mináriková.

“Slávnostná akadémia bola spojená s praktickou časťou maturitnej skúšky žiakov hotelovej akadémie, ktorá spočívala v realizácii banketového stolovania. Želáme škole veľa ďalších úspešných absolventov a všetko len to najlepšie v ďalšej storočnici,” dodala župa.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts