Stredoškoláci z Trenčianskeho kraja dostanú šancu na zahraničné stáže!

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) poskytne finančné prostriedky na predfinancovanie projektov a záverečnú platbu v rámci programu Erasmus+ dvom stredným školám vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Finančné príspevky schválilo na zasadnutí Zastupiteľstvo TSK.

Ako informovala vedúca odboru školstva a kultúry Úradu TSK Martina Knappová, na projekt Ďalší rozvoj odborného vzdelávania nás posúva vpred Strednej priemyselnej školy v Dubnici nad Váhom poskytne TSK 14.256 eur. Študentom má dať príležitosť zažiť osvedčené postupy odborného vzdelávania, prípravy a priemyselnej výroby v inej európskej krajine a učiteľom ponúkne možnosť profesionálneho rozvoja v cudzom jazyku a v inom vzdelávacom prostredí.

Gymnázium v Novom Meste nad Váhom dostane finančný príspevok 7210 eur na projekt Európskym kultúrnym dedičstvom k Excelencii a kvalite školy. Cieľom je zvyšovanie kľúčových kompetencií pedagógov a zvyšovanie kvality organizácie riadenia. Skupinové mobility žiakov vo Francúzsku a v Nemecku prispejú k zdokonaleniu ich jazykových zručností a zvyšovaniu medzikultúrneho, historického a spoločenského vzdelávania a posilnenia európskeho povedomia žiakov.

ilustračný obrázok: studentroomrentals.com

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts