Súd v Trenčíne udrel: Tresty za desivé skutky sexuálneho zneužívania!

Okresný súd (OS) Trenčín odsúdil muža a ženu z obce v Považskobystrickom okrese za obzvlášť závažné zločiny sexuálneho násilia a zločiny výroby a rozširovania detskej pornografie. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus.

Zločiny páchali od roku 2018 do roku 2022, od dvoch rokov sexuálne zneužívali dcéru odsúdenej, natáčali a fotili ju a zábery ponúkali na sociálnej sieti.

Tridsaťročnému mužovi uložil súd 11-ročný, 28-ročnej žene šesťročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Odpykať si ho majú v ústave na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Obom súd uložil ochranný dohľad. Mužovi navyše súd nariadil ochranné sexuologické liečenie ústavnou formou a prepadnutie vecí (mobilné telefóny, notebooky, počítač), žene ochranné psychiatrické liečenie ambulantnou formou.

“Obžalovaný aj obžalovaná urobili na hlavnom pojednávaní vyhlásenie o vine, ktoré okresný súd prijal, preto bolo následne vykonané už len dokazovanie pre potreby rozhodnutia o trestoch a ochranných opatreniach. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátorka podala odvolanie proti výroku o trestoch. Obžalovaní a ich obhajcovia si ponechali lehotu na vyjadrenie k opravnému prostriedku,” doplnil Tarabus.

ilustračný obrázok: Mesto Trenčín

zdroj: TASR

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts