Sviatok práce a histórie: Najväčšia krajská obec oslavuje s tradíciou a spomienkou!

“Jednoty Sovietskej armády oslobodili Belušu 30. apríla pred 79 rokmi. Spomienku na oslobodenie obce si Belušania okrem spájajú aj so stavaním pestrofarebnej májky, ktorú už roky osádzajú na miesto dobrovoľní hasiči,” informuje Trenčiansky samosprávny kraj na svojej webovej stránke.

“Obec Beluša v Ilavskom okrese je najväčšou obcou v rámci kraja a za posledné roky prekvitá najmä vďaka projektom, podporeným z eurofondov. Na vynovenom zazelenanom námestí sa stretli nielen miestni, ale i vzácni hostia z okolitých samospráv či europoslankyňa Monika Beňová. V jeden deň tak obec oslávila svoje oslobodenie a zároveň aj nadchádzajúci Sviatok práce či 20. výročie vstupu do Európskej únie. Májku ozdobili deti z folklórneho krúžku a ručne ju postaviť prišli dobrovoľní hasiči z Beluše, Hlože aj Podhoria,” pokračuje.

„Som rád, že aj naša najväčšia obec už niekoľko rokov zachováva tradície, ktoré nás, Slovákov, charakterizujú v rámci Európskej únie, ktorej sme dobrým partnerom,“ povedal župan Jaroslav Baška.

zdroj: TSK

zdroj: tsk.sk

Total
0
Shares
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Related Posts